Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 28.03.2013 08:52:49 

Altesse Royal z Modrej Zeme

2009
 
 
 
 
                                                                         r. 2009
 
 
 
 
 
29.december         návrat do minulosti, ale len trošinku. Nič zvláštne, len sme sa boli poprechádzať na novom turistickom žltom chodníčku okolo Lozorna, ktorý bejvával ešte donedávna vojenským obvodom so zákazom vstupu. Táto trasa nám odokryla asi najkrajšie lúky v Malých Karpatoch a určite sa tam vrátime ešte niekedy na jar, nech ich zažijeme aj v zelenom šate.  Nám sa páčilo veľmi, psom o to viac, že všade naokolo na nás museli striehnuť zvery, asi nie zvyknuté na okolochodiacu ľudskú spoločnosť. Najviac bolo ich prítomnosť cítiť za šera.  Nádherná prechádzka, vrelo odporúčam! Koniec hlásenia. Jo, fotky tu: http://offca.rajce.idnes.cz/okolo_Lozorna_po_zltej/
 
 ranč pri lozornianskej nádrži      rozsiahle lúky    zimný les    tu už bola čiernočierna tma. Ale foťášik si s nou poradil                                        
 
                          + doplnené nejaké dva plány na najbližšie týždne (ak ste si mysleli, že nás v TN nestretnete /aj my sme si to mysleli/, omyl
 
9. január               pribudla sekcia "Chystáme sa" - kalendár plánov na nastávajúci rok, ktorý ale bude priebežne dopĺňaný.
 
19.-20. decembra   sa v Oravskej Lesnej, osade Tanečník, na pozvanie Petra Brzďa Vrábeľa (organizátor Oravského dogtrekkingu) konalo stretnutie organizátorov a priateľov dogtrekkingu na Slovensku. Zúčastnili sme sa aj my s Dušom, Tessnicou a Lukom. Cieľom stretnutia bolo ujasniť si niektoré pojmy, ujednotiť sa v nich a stanoviť jednotné pravidlá pre dogtrekking na Slovensku.
Toto sa nám podarilo veľmi šikovne, a čo čert nechcel, po zhrnutí termínov akcií na rok 2010 nám vyskočilo konečné číslo - 6 kompletných dogtrekkingových pretekov (t.j. dĺžka strasy > 85km), čo je dostatočný počet pre zostavenie seriálu majstrovstiev republiky!!! Nasledujúci rok bude pre slovenský dogtrekking prelomový!!!
Doména www.dogtrekking.sk bude oficiálnou adresou slovenského dogtrekkingu, už je funkčná, no zatiaľ len v provizórnej forme. Bude sa na nej dať nájsť celková charakteristika športu, dohodnuté pravidlá, termínovník, atď.
Veľká vďaka Brzďovi za investovanú snahu!!!
 
Naše účinkovanie na tomto stretnutí bolo okorenené značnými problémami s autom, ktoré nás nechalo v . . . najprv hneď pri príjazde k chalúpke, kam nás už museli dotiahnuť, a následne aj po odjazde z Oravskej Lesnej už na Kysuciach, čo bola poldňová záležitosť, znova to spojazdniť. Nechcem už na to vyplýtvať ani jedno písmenko, pretože tie spomienky z nádherných dvoch dní v zasneženej zamrznutej krajine (cez deň cca -16°C) nehodno začierniť. V sobotu podvečer sme dorazili do vykúrenej chalupy, kde na nás čakal výborný vývar, čaj, nejaké potužovadlá, ale hlavne príjemní ľudia a z prehrávača vyliezali vianočné ľudovky. V noci sme každú polhodinku prikladali do kachiel , aby sme ráno do vyhriatej izby pustili čerstvý mrazivý horský vzduch...no existuje krajšie zobúdzanie? V nedeľu doobeda sme si ešte vyšli na kratšiu prechádzku hrebeňom...načo budem viac hovoriť - na to slúžia fotky: http://offca.rajce.idnes.cz/Oravska_Lesna/
 
my dve               v tejto chalúpke sme bývali              dvaja pošahanci 
Lukašenko            lezieme hore             pózovačka 
 
5.-6. december      AKČNÝ VÍKEND - foto MVP Nitra (mix): http://offca.rajce.idnes.cz/MVP_Nitra_-_12_09/
                                                 foto venčenie našej psej trojky vo vinohradoch: http://offca.rajce.idnes.cz/Nasa_trojka_vo_vinohradoch/
                                                 foto agility preteky Motešice (mix): http://offca.rajce.idnes.cz/Motesice_12_09/
 
      my tri z Nitry šakaly vo vinohradoch antilopa vo vinohradoch Tessa, Luka, Bria 
                      póza v zátiší Motešice1 Motešice2 
 
28. novembra           sa konalo prvé stretnutie priateľov Turistiky so psom (novovzniknutej sekcie spadajúcej pod Klub Bratislavských TUristov). Stretli sme sa v počte asi 20 ľudí, mnohí aj s viacerými psami, takže nám bolo veselo a  nezainteresovaným prechádzkárom vyliezali oči z jamiek :) Vyrážali sme o 9:30, do cieľa sme prichádzali okolo 15-tej, takže aj s troma zastávakami na čaj, víno, pivo, kofolu, párky, nám celá "tour de Karpaty" travala asi 5,5 hodiny. Celá akcia sa tešila veľmi pozitívnej odozve, takže sa bude organizovať pravidelne, vždy po asi 1,5 až dvoch mesiacoch. Krátke avízo o konanej akcii si mohli vypočuť v ono sobotné ráno aj poslucháči Rádia Slovensko, na čo reagovalo aj pár ďalších nadšencov...tešíme sa teda na nasledujúcu spoločnú prechajdu niekedy v januári! Fotky si môžete pozrieť na: www.tsp.rajce.net
 
21.-22. november      Po pár mesiacoch trénovania bikejöringu som sa, nabudená z Mošoviec, rozhodla zúčastniť nášho prvého preteku, konaného neďaleko Žarnovice, v peknom prostredí kempu pod zrúcaninou revištského zámku. Viac o priebehu a aj to, ako sa nám darilo, nájdete v sekcii "ŠPORT"
 
                                                               
 
22. november   Pár fotiek Luku z chalupy :)
 
                         
  
14. november   Tento víkend nám odpadol náš viacmenej pravidelný agility tréning, a tak sme spojili príjemné s užitočným a navštívili sme moju kamarátku v Trenčíne. Tá takisto trénuje agility v rámci tamojšieho klubu Excel Trenčín, a tak bolo najmenej votrieť sa na tréning k nim :o) Zároveň som sa veľmi vytešovala z toho, že Tessa okúsi iné prekážky, inej stability, inú odolnosť (naše cvičákovské prekážky prešli všetky Tessinou zaťažkávajúcou skúškou - rozmlátený tunel, kladina nestabilná, bolo treba vymeniť, uchytenie kruhu tiež treba do budúcnosti vymyslieť inak, atď), a tak bude pripravenejšia do budúcej sezóny, kedy by som sa chcela začať aktívne zúčastňovať pretekov, a tam bejvávajú prekážky naozaj všelijaké. Nakoniec to celé vypálilo nadmieru pozitívne! Tessia šlapala ako hodinky, vnímala moje pohyby, šla velmi pekne a takmer bezchybne. Predviedli sme sa takmer najlepšie ako to len šlo, a ešte sme trenčanským agiliťákom dopomohli k zisteniu, že ich zónovky vedia byť šmyklavé a hojdačka im pod veľkými psami padá :o)) Tessník prosto preverí :o)
Okrem tejto skvelej možnosti zatrénovať si v inom prostredí, ma čakalo prekvapenie, ktorému už ani neviem nájsť dostatočne vystihujúce slová. No oná kamarátka na mňa vytiahla tortu k mojim už prebehnutým narodeninám. Tá torta, to je najlepšia kiwi torta, akú si viete predstaviť. Pečie ju jej mamina a ja ju žiadam za každý najmenší prejav mojej ochoty ako satisfakciu :o))) Ale teraz som ju naozaj nečakala. Celý tréning sa tak niesol vo veľmi príjemnej atmosfére. Bodaj by nie, s tortou, banánmi v čokoláde, džúsom a teplou kávou na stole.
Po tréningu sme ešte vo veľmi skresanej zostave (My s Tessou a Lukom a Ala s Elwinom a Jasmin) vybehli na prechádzku popri hrádzi. Domov sme odchádzali až za tmy. A mali ste vidieť to bohové ticho vzadu v kufri! :o)))  Psy pomreli.
A ešte jeden srandašág - konečne som zaparkovala pri dome, vypla motor a unavená som ešte 5 minút hľadela len tak do tmy... keď mi pípla SMS-ka. Písala mi naša trénerka Janka, že sa jej zmenili víkendové plány, a teda v nedeľu máme tréning :o)) Tuho pretuho som uvažovala, či sa mi chce, no nakoniec  som sa premohla a odpovedala - prídeme. Doma mám bordel, plno pripomienok pípajúcich v mysli, ktoré nestíham porobiť a odfajknúť, ale čo na tom. Kým môžem pohľadom hltať šťastné pobehovanie psov..
 
Luka a Tessia            Tessia už letí               slalom 
nábeh na kladinu              Luka, takto sa lezie do tunela :)                Luka dobiedza do Jasmínky 
 
   13. november     Tak a aby ste si nemysleli, že som zaspala na vavrínoch, pekne sa posaďte a nezabudnite dýchať - pár dní nazad som bola vrhnutá, ako neplavec do hlbokej vody, do nečakanej situácie. Ale od začiatku:  
Už počas Kimíkovho života som si prezerala útulky a často sa mi nad niektorým opusteným psíkom  rozľútostilo srdce. Byť ja pastierom, mám viac psov ako oviec :)  Ale keď som zbadala Luckyho, okrem nadskakujúceho srdca sa mi ešte aj slzy nahrnuli do očí.
                                 
Začala som vymýšlať, kam len neboráka umiestniť...pretože že ho chcem, bolo absolútne jasné. No miesta nebolo. Tamtamy ale aj napriek tomu neprestávajú fungovať a čoskoro sa môj záujem rozkríkol až k predsedníčke OZ Pes v núdzi, kde Lucky čakal na nového páníka. Nehoda stretla náhodu a naozaj pár dní po nešťastnom Kimovom odchode som mala telefonát, kde mi Dominika (oná predsedníčka) opísala neznesiteľnú situáciu s držanými psíkmi a kvantum telefonátov o ďalších tulákoch, ktorých už nie je kam umiestniť, a preto obvolávajú koho sa len dá kvôli urýchlenej adopcii psíkov tam, kde to len trošilinku ide.. A u mňa to, nepočítajúc moju pohnutú psychiku, bolo prakticky možné. Ešte v ten večer som to ustráchané psíča mala doma.  :)
Luka, predtým Lucky, bol už od šteniatka útulkáčom. Do Karanténnej stanice Zvolen niekto priniesol malinkaté šteniatka, z ktorých prežili len tri a dve sa umiestnili, no Luka ostal. Čas plynul, nikto si ho nebral, on rástol a začal zaberať miesto adoptovateľným...prekážal. Keď padlo rozhodnutie o utratení, stáli nad ním všetci jeho anjelikovia, pretože pomocnú ruku mu v poslednej chvíli podalo OZ Pes v núdzi. Tu patril  tiež k tým, čo na svojho pánika čakali najdlhšie..v jeho prípade do svojich 9-tich mesiacov, keď sa ocitol u mňa :)
Je to krásny psík, kríženec nemeckého ovčiaka a možno chrta alebo vyžly. Je veľmi živý, neobstojí na mieste. Stráášne sa teší každej našej pozornosti, pri najmenšom strete pohľadov sa celý začne vlniť, skákať, obtierať sa, no zároveň je (zatiaľ) veľmi ustráchaný. Pri každom strachovom podnete si cvrkne. Je zamysleniahodné, ako sa psík, nie týraný, odjakživa útulkáč, dopracuje k toľkému strachu z aj najmenšieho zahnatia sa ľudskej ruky. No o to viac ma teší, že už za tých pár dní badám pokroky v budovaní našej vzájomnej dôvery, v čom mi je veľmi veľmi nápomocná aj Tessnička. Nebyť jej sebaistého vystupovania, ktoré dodáva Lukovi istotu a odvahu, postupovali by sme citeľne pomalšie. Nedokážete si ale predstaviť, čo zažívam, keď už teraz vidím, ako sa každým dňom Luka viac otvára, ako sa po kúskoch opovažuje ukazovať vlastnú tvár.. Tá radosť, keď sa ráno budíme, tá radosť pri naháňaní sa vonku s Tessiou.. keď ich zavolám, ako sa ku mne valia dva vyrehotané šakalíky.. Teším sa na našu spoločnú budúcnosť :) 
                               prvý večer doma           prvé ráno doma
 
 
 05. november                                                   SPOMÍNAME
 
 17. október      - prešli sme 4 krajmi, odolávali rôznym vrtochom počasia, kochali sa nad jesenne zafarbeným lístím, ale aj s údivom a zatajeným dychom  žasli nad krajinou zahádzanou 40-timi centimetrami snehu, aby sme konečne po pol dni  (s medzizastávkami všelikde) za volantom dorazili do Mošoviec, dedinky pri Turčianskych Tepliciach, dejiska konania pretekov psích záprahov na suchu - Memoriálu Daniela Lukáča. To "sucho" vyšlo organizátorom len tak tak. Keď sme dorazili, akurát sa blížil koniec výstavy psov severských a japonských plemien, po ktorej nasledoval štart pretekov...takže sme si to načasovali veľmi šikovne.
Na štart sa v Mošovciach postavilo rovno niekoľko našich kamarátok a známych, ktoré sa, šikuľky, všetky tiež poumiestňovali na stupňoch víťazov. Atmosféra bola úžasná a nemať chuť sa v tej chvíli zapojiť do zápolenia, to nešlo. Musím sa priznať, že tréningy bikejöringu s Tessou provozujeme už dlhšie s cieľom účastniť sa pretekov...a naše divákovanie v Mošovciach, to bol  posledný klinček do rakvy ->
o mesiac štartujeme na pretekoch v Revištskom Podzámčí!
 
                       
 
 
  08.-11. október  WORLD DOG SHOW Bratislava!!!
Kedže sme z Bratislavy, cítila som morálnu povinnosť výstavu nielen navštíviť ako divák, ale prispieť aj do počtu vystavovaných psov (vďaka ktorému bola ostatne táto svetová výstava najväčšou v histórii s počtom prihlásených psov 21 021). Tessník nakoniec nebol so svojou krehkosťou tým nejmenej typickým bosíkom medzi predvádzanými psami, napriek tomu jej kostičky nedovoľovali obdržať známku lepšiu ako Dé :) Na pána rozhodcu nezabral ani argument, že sa venujeme agility a ide nám to, ktorým sa pokúšala dvihnúť rozhodcovu mienku naša kamarátka Ela (vlastniaca bosíka Alana a na výstave zastávajúca post vedúcej kruhu). Pán Dupas na to reagoval len milým zasmiatím sa, čo mi nevadí...boli sme aspoň malinkým prispením k jeho celkovej dobrej nálade :)
Fotky budú neskôr.
 
 07. október  Včera mi vyvalil oči objav aktuálnej fotky Tessiných súrodencov, Araca a Angie, žijúcich v USA. Nech sa páči!
 
                                                                Arac a Angie z Modrej Zeme
 
 
 04. október   Vybehli sme sa venčiť s pár ďalšími kamarátmi (rotvíci Rita a Nero, huskajdy Foxy, Icy a Dizzee, parsonka Gili a všehomix Monča) na vajnorské letisko: offca.rajce.idnes.cz/So_psami_na_letisku/#album  
 
Tessin portrét..zaslamený          robíme panáka :)         Nero, Rita, Tessa 
Tessa Nerovi za pätami           Tess postoj          sleduje ticho opodiaľ 
 
 
  03. október     Podarila sa nám pekná jesenná túra na Záruby, najvyšší vrch Malých Karpát. To bolo žúžo! Už veľakrát sme híkali nad výjavmi, pri ktorých sme sa sami seba pýtal: "takéto je možné v Malých Karpatoch?". No a Záruby sú dominantou medzi všetkými týmito zjavmi!!! Vrchol je síce zalesnený, ale to nekonečné lozenie skalnatým hrebeňom, to bolo naozaj wau! (neodporúčam podobné absolvovať smoliarom, či už ľuďom alebo psom, pretože možnosť odrenín, podvrtnutých kolien a zletov z útesov je prakticky nepretržitá). Dušo tam, chudák, pocítil rupnuté koleno spred mesiaca na Strážovem takže hrebeň si nijak neužil - musíme sa tam teda vrátiť ;). Len tak tak sa doťapkal k vodnej nádrži Buková, kde aj s Briou ostal, a ja som s Tessou pokračovala späť do Smoleníc (nášho štart-cielového bodu) po auto. Táto cesta mala zvláštny feeling...boli sme tam len my dve, parťáčky spoliehajúce sa len jedna na druhú, les a pomaly zapadajúce slnko. Tessu som zapriahla, nahodili sme vražedné tempo a frčali sme splniť misiu :) Bola skvelá. Nenechala ma v brinde a celý čas makala.  Keď som si chcela odpočinúť, prišla ku mne, vystrúhala milý dôverný pohľad.. a stačilo len minimálne naznačiť, že by sme mohli pokračovať, opäť bola v plnom ťahu.
Ostatné fotky nájdete tu: http://offca.rajce.idnes.cz/Zaruby/#album
 
 Smolenický zámok    lúka pod zámkom    Tessa pózuje
výhľad zo Zárub          Tessa a Bria           vľavo hrad Ostrý kameň a výhľad na Záhorie
Tessa maká pripútaná o môj pás                             pri Bukovej
 
 
 
 
 13. september   Aktualizované fotografie Tessy v sekcii TESSA všeobecne
                        plus gratis pár obrázkov, ktoré ostanú bez komentára :o) Ten pridám až vtedy, keď oná činnosť bude viac cvičená a besné inštinkty viac ovládané (alebo ovládateľné).
 
                     
                    
 
 
 
OZNAM z neTessinho súdka: dňa 05.09.2009 sa v České Třebové uskutočnili Majstrovstvá republiky vo výkone francúzskych ovčiakov a flanderských bouvierov. Aj napriek tomu, že plemeno malo na akcii zastúpenie najchudobnejšie, na stupňoch víťazov absolútne dominovalo! Som neopísateľne hrdá, že s týmito šikovníkmi zdieľame rovnaký plemenný kmeň :o)
 
 
09.09.09            Pamätný deň -     pribudol GUESTBOOK! :o))
 
05. september  - Tentokrát sobotná túra domácimi Malými Karpatmi na kopec Skalnatá (704m). Všetko na:  offca.rajce.idnes.cz/Skalnata/   
 
 01. september - deň medzi nedeľou a utorkovým Dňom ústavy, teda pondelok na dovolenku a celodenný výlet ako vyšitý. Rozhodli sme sa pre vrch Strážov, 1213 m vysoký, najvyšší vrch Strážovských vrchov, ležiaci východne od Ilavy nad dedinkou Zliechov. Počasie nám vyšlo ideálne, teplota bola okolo 25 °C a vzduch príjemne svieži. V lese až príliš, takže krátko po štarte sme naťahovali šiltovky a čelenky. Po zdolaní Strážova sme pokračovali trošku sa pokochať ľudovou architektúrou do Čičmian, kde sme sa zastavili na vývar, cesnačku a kapustnicu. Všetko to bolo naozaj veľmi chutné. Pokračovali sme ďalej po žltej, z ktorej nás mala čakať ľavá zelená odbočka. Nedopatrením sme ale odbočili na, síce ľavú a zelenú, ale o čosi skoršiu odbočku a namiesto pohodlného predhadzúvania nožičiek v príjemnom klesaní nás čakal herebeň napchatý prudkými šmyklavými klesaniami a nekonečnými stúpaniami, kde sme miestami šli štvornožky. Vyvrcholením nám bol opätovný výstup na Strážov. Vďaka chybnému odbočeniu sa táto túra radí medzi najnáročnejšie, ktoré sme absolvovali. Ale zasa najbohatšie na silné emotívne momenty, ktoré nám navždy ostanú vryté v pamäti, a ktoré sa všetky dovedna premenili na pozitívne už pri dobehnutí k autu v závere dňa. Tessa s Briou si túru užívali doslova od začiatku po koniec, lietali tam a späť akoby kopce ani neboli a my sme mali čo robiť, aby sme si ustrážili kolená zdravé. Fotodokumentáciu môžete zhliadnuť zde: http://offca.rajce.idnes.cz/Strazov/
                    
                     
 
 14. august  ..bol dňom konania klubovej výstavy Slovenského beauceron klubu v Ivánke pri Dunaji. Samozrejme sme boli tiež prítomní a foťák neostal doma. Klubovka bola predvojom dvoch medzinárodných výstav v bratislavskej Inchebe. Fotky zo všetkých troch dní môžete nájsť tu: http://offca.rajce.idnes.cz/ 
                         
  1.august  Bol naším menšo - výletným dňom, a kedže sme sa túlali v blízkosti Nitry, vytiahli sme k vode aj Tessinu sestru Adu spolu s jej pánikmi. Zaujímavé bolo sledovať svorkovú spolupatričnosť Tessy a Brie, a ako Tessa bránila Briu pred Adiným štekaním, je vidieť aj na niektorých fotkách. Tie fotila Adina panička Ivka a pozrieť si ich môžete tu: beauci.rajce.idnes.cz/NaSintave010809/#album                             
 
  25.júla    sme strávili príjemný záhradkový deň spojený s prechádzkou k jazeru, kúpaním psov, grilovaním, atd. Psice odchádzali unavené, my zrelaxovaní a spokojní s vydarenými fotkami. Pozrieť si ich môžete na mojom Rajčeti.
 
  22.júl     Doplnená /zatiaľ/ neslávna sekcia - VÝSTAVY
 
 17. júl     Spravili sme, spravili! SOP-ku máme v suchu - sekcia PRÁCA.
             Viac fotiek tu: offca.rajce.idnes.cz/SOP/ 
 
  14. júl     Dllllhý dlhý čas bol hlavným Tessiným pojítkom s vodou aportík a jej nadšenie pre aportovanie z vody prerástlo do fanatizmu - je schopná aportovať hodiny bez prestávky, bez vydýchania sa. Akonáhle ju chcem na minútku odstaviť, spustí štekot, dobiedza a kúše ruku, len nech jej ten aport hodím. Už to pocítil aj môj ľavý palec. Prekusla mi necht. Včera som prvýkrát skúsila nechať aport v aute (je tam "vždy pripravený") a ísť si s Tessou zaplávať. Bála som sa, že by ma mohla chcieť topiť, ako to robí Brii, ale omyl. Tessník najprv plával vedľa mňa, neskôr sa doknca strkala predomňa, akoby odomňa žiadala nech sa chytím. A tak som sa chytila. Tesse sa to páčilo, a tak sme spolu plávali štýlom: tam - vedľa seba, späť ma ťahala.
Čo to ja vlastne doma mám? Severana? Retrievera? Alebo nebodaj zachraňujúceho fundláka? Tessa si už vlastne vyskúšala všetky roly, a všetko jej ide perfektne. Len to ovčiakárske pasenie jej chuďatku ešte uniká :o)
 
  09. júl     Doplnené info o Tesse v TESSA - sekciách
 
  03.júla     Na dnešok sme sa donútili do dlho plánovanej túry, na ktorú nebol nikdy ten správny čas. A tak poďho pobrať dovolenku na piatok, kedy je v lese málo ľudí, ale najmä všadeprítomných cyklistov. Trasa viedla "našimi" Malými Karpatmi (Kamzík, Biely Kríž, Pajštún, Kačín, Kamzík) a merala niečo málo cez 40 km. Trošku sme sa obávali toho, či s dĺžkou trasy nebude mať problém Bria, no nakoniec to bolo aj s malými picími pauzami všetko v poriadku. Viac som fučala ja kvôli strašne zlému vzduchu (až mi nedokysličovalo hlavu...alebo čo...tvorili sa mi mapky pred očami) a napakovanému batohu na chrbte. Nakoniec sme zdarne došli, ešte som bola schopná odšoférovať domov a, čo je zaujímavé, na ďalší deň nemal nikto z nás problém vstať z postele!!! Juchú!!!
                                                                                      
 
  27. jún    Rozhodli sme sa zúčastnieť weight - pullingovej akcie "Bulldogshow 2009", konanej na miestnom kynologickom cvičisku v Liptovskom Hrádku. A tak sme vstali o piatej a o šiestej sme už brázdili slovenské diaľnice. Zatiaľ čo psice sa mohli pohodlne v kufri rozvaliť a podospávať zameškané, my sme "fičali" na energy drinkoch so zdrevenenými zadkami od dlhej cesty :) Do Hrádku sme dorazili niečo pred desiatou, tesne pred deadlinom registrácie súťažiacich. Aaale stihli sme. A tak sme po zahájení akcie už pokojne so zlatým mokom v ruke čakali na svoju príležitosť. Výsledok v sekcii ŠPORT.
 
    26. jún    Tessnička oslavuje 1 rok!!!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    02.07.2009     Vytvorenie stránky
TOPlist